Na Opolszczyźnie:
Menu
Nabór do OSP
Strona główna
Aktualności
Archiwum zdarzeń
Zamówienia publiczne
Wyniki przetargów
1% dla OSP
Statut OSP
Pojazdy ratowniczo-gaśnicze
Sprzęt ratowniczo-gaśniczy
Wyposażenie osobiste
Informacje z regionu
Zarząd OSP i Klubu HDK
Galeria
Siły z Gminy
Statystyki
Kalendarium
Klub HDK
Multimedia
Media o nas
OTWP
MDP
Linki
Ciekawostki
Oznaczenia pojazdów SP
KSRG
10 Przykazań
Modlitwa
Humor
Extra
Wynajem sali
Wynajem autodrabiny
Księga gości
Kontakt
Statystyka zdarzeń 2018
Pożary (43)


Wypadki (17)


Miejscowe zagrożenia (60)


Alarmy Fałszywe (3)


Wszystkie(123)


Kalendarz 2018
Licznik odwiedzin
Aktualności z życia OSP

27.10.2018r. - Październikowa akcja poboru krwi
27 Października po raz czwarty w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 37 osoby z czego 22 zostało dopuszczonych co daje nam 9,900 litrów krwi.
Do dzisiejszej akcji przyłączyli się druhowie i druhny z OSP Janówka, Jakubowice, Kostów, Bąków, Roszkowice oraz mieszkańcy gminy Byczyna.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.


28.07.2018r. - Lipcowa akcja poboru krwi
28 Lipca po raz trzeci w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zbieraliśmy krew dla Michała Piasty, zarejestrowało się 53 osoby z czego 45 zostało dopuszczonych co daje nam 20,250 litrów krwi.
Do dzisiejszej akcji przyłączyli się druhowie i druhny z OSP Janówka, Jakubowice, Kostów, Paruszowice, Wojsławice, Wołczyn, Szum, Chudoba oraz mieszkańcy gminy Byczyna.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.


12.05.2018r. - Wojewódzkie zawody strzeleckie klubów HDK w Wójcinie
12 maja br. w Wójcinie k. Byczyny odbyły się kolejne Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Honorowych Dawców Krwi PCK Opolskiego Oddziału Okręgowego po raz siódmy zorganizowane zostały na strzelnicy w Wójcinie. Organizatorem Zawodów był Klub HDK PCK przy ''Neapco Europe'' w Praszce. W zawodach wzięło udział 12 drużyn z Klubów HDK. Nasza drużyna uplasowała się na 7 miejscu.
Foto
Radio ZW


28.04.2018r. - Kwietniowa akcja poboru krwi.
28 Kwietnia po raz drugi w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 28 osób z czego 20 zostało dopuszczonych co daje nam 9,00 litrów krwi. Do dzisiejszej akcji przyłączyli się druhowie z OSP Janówka, OSP Szum. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.


04.05.2018r. - Dzień Strażaka
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zaprasza wszystkich strażaków i strażaczki oraz mieszkańców i sympatyków pożarnictwa na obchody Dnia Strażaka, które odbędą się w piątek 4 maja 2018r.

W planie:
17:00 zbiórka przed remizą
17:30 przemarsz ulicami miasta do kościoła
18:00 msza św. w intencji zmarłych strażaków i ich rodzin
19:00 biesiada przy grillu


11.02.2018r. - Obchody 20-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi.
W niedziele 11 lutego nasza delegacja wraz ze sztandarem brała udział w obchodach 20-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Parafii pw.Ducha Św.i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kościele pw.Ducha Św.i NMP Matki Kościoła po której odbyło się przywitanie wszystkich zaproszonych gości, wręczenie pamiątkowych podziękowań po części oficjalnej odbył się poczęstunek.


27.01.2018r, - Styczniowa akcja poboru krwi.
27 stycznia po raz pierwszy w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 31 osób z czego 25 zostało dopuszczonych co daje nam 11,250 litrów krwi. Do dzisiejszej akcji przyłączyli się druhowie i druhny z OSP Janówka,Jakubowice,Kostów,Biadacz. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.


17.02.2018r. - Zabranie sprawozdawcze
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zaprasza wszystkich członków na zebranie sprawozdawcze za rok 2017 które odbędzie się 17 lutego br. o godzinie 17 w sali OSP Byczyna przy ulicy Częstochowskiej 1.

I Porządek zebrania:
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji uchwał i wniosków.
3. Przyjęcie porządku zebrania
4. Sprawozdanie z działalności
5. Sprawozdanie finansowe.
6. Sprawozdanie komisji rewizyjnej.
7. Sprawozdanie klubu HDK
8. Sprawozdanie Orkiestry Dętej
9. Informacji spółdzielni socjalnej Perunica o działalności w 2017 r i planach na 2018
10. Przedstawienie projektu planu działalności i planu finansowego na rok bieżący.
11. Dyskusja.
12. Absolutorium dla zarządu OSP za okres sprawozdawczy.
13. Przyjęcie planu działalności i planu finansowego.
14. Wolne wnioski.
15. Podjęcie uchwał i przyjęcie wniosków do realizacji.
16. Zakończenie zebrania.


28.10.2017r. - Październikowa akcja poboru krwi
28 października po raz czwarty w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 39 osób z czego 36 zostało dopuszczonych co daje nam 16,200 litrów krwi. Do dzisiejszej akcji przyłączyli się druhowie i druhny z OSP Janówka,Jakubowice, Kostów, Szum, Gierałcice, Wołczyn. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy. Podczas tegorocznych akcji zebraliśmy 59,6 litrów.


29.07.2017r. - Akcja zbieramy krew dla Gabrysi.
29 Lipca po raz trzeci w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zbieraliśmy krew dla córki strażaka z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Kluczborku Gabrieli Paszko. Zarejestrowało się 67 osób z czego 64 zostało dopuszczonych co daje nam 28.550 litrów krwi. Taki wynik nie był by możliwy gdyby nie mobilizacja strażaków z powiatu Kluczborskiego, Namysłowskiego i mieszkańców którzy nie zawiedli. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.


13.05.2017r. - Wojewódzkie zawody strzeleckie HDK PCK w Wójcinie
13 maja br. w Wójcinie k. Byczyny odbyły się kolejne Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Honorowych Dawców Krwi PCK Opolskiego Oddziału Okręgowego po raz szósty zorganizowane zostały na strzelnicy w Wójcinie. Organizatorem Zawodów był Klub HDK PCK przy ''Neapco Europe'' w Praszce. W zawodach wzięło udział 16 drużyn z Klubów HDK. Nasza drużyna uplasowała się na 5 miejscu.


29.04.2017r. - Kwietniowa Akcja Poboru Krwi
29 Kwietnia po raz drugi w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 16 osób z czego 16 zostało dopuszczonych co daje nam 7,200 litrów krwi. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.


25.02.2017r. - Zebranie Sprawozdawcze
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie
ma zaszczyt zaprosić wszystkich druhów OSP w Byczynie na walne zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 25.02.2017r. o godzinie 17:00 w sali OSP w Byczynie.

Porządek zebrania:
- Otwarcie zebrania,
- Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji uchwał i wniosków,
- Przyjęcie porządku zebrania,
- Sprawozdanie z działalności,
- Sprawozdanie finansowe,
- Sprawozdanie komisji rewizyjnej,
- Przedstawienie projektu planu działalności i planu finansowego na rok bieżący,
- Dyskusja,
- Absolutorium dla zarządu OSP za okres sprawozdawczy,
- Przyjęcie planu działalności i planu finansowego,
- Wolne wnioski,
- Podjęcie uchwał i przyjęcie wniosków do realizacji,
- Zakończenie zebrania.


28.01.2017r. - Styczniowa Akcja poboru krwi
28 Stycznia po raz pierwszy w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 17 osób z czego 17 zostało dopuszczonych co daje nam 7,650 litrów krwi. Do dzisiejszej akcji przyłączył się druh z OSP Kostów. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.


22.10.2016r. - Październikowa akcja poboru krwi
22 października po raz czwarty w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 22 osób z czego 17 zostały dopuszczonych co daje nam 7,650 litrów krwi. Do dzisiejszej akcji przyłączyli się druhowie z OSP Wołczyn i OSP Kostów. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.
Podsumowując wszystkie akcje w roku zarejestrowało się 86 osób z czego 70 zostały dopuszczone do oddania krwi co daję nam wynik 30,920 litrów krwi.


23.07.2016r. - Wakacyjna Akcja Poboru Krwi
23 lipca po raz trzeci w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował akcję poboru krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 19 osób z czego 16 zostały dopuszczonych co daje nam 7,200 litrów krwi. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy i zapraszamy ponownie 22 Października do udziału w kolejnej akcji poboru krwi.


11.06.2016r. - Inauguracja Trasy Czerwonej Nitki
11 czerwca na błoniach PGE Narodowego w Warszawie nasi delegaci uczestniczyli w inauguracji "Trasy Czerwonej Nitki" która jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Twoja krew, moje życie” realizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”.
Na miejsce imprezy przybyło 21 Regionalnych Centr Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z całej Polski.
Podczas imprezy oczywiście nie mogło zabraknąć Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła oraz odznaczeń dla tych wyróżniających się wśród nas.
Jak powiedział minister Konstanty Radziwiłł: „Krwi nie da się wyprodukować w laboratorium, ani niczym jej zastąpić. Gdy jest potrzebna, można polegać tylko i wyłącznie na dawcach, którzy bezinteresownie i dobrowolnie ją oddają. Honorowi Dawcy Krwi to bez wątpienia osoby, które powinniśmy podziwiać, wspierać oraz naśladować. Pamiętajmy, że każdy z nas może potrzebować krwi, dlatego warto dołączyć do zaszczytnego grona Honorowych Dawców Krwi”.
Uczestnicy wydarzenia mogli m.in. wysłuchać koncertów zespołów De Mono i Loka, obejrzeć występy artystyczne oraz wziąć udział w aktywnościach sportowych, grach i zabawach. Tego dnia zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie.
Na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć mobilnych punktów pobierania krwi które przez cała imprezę były czynne.
Tego dnia oddano około 40 litrów krwi. Jednak to wciąż kropla w morzu potrzeb – szczególnie w kontekście zbliżających się wakacji. Ze względu na większą mobilność i częstsze podróże Polaków oraz urlopy stałych dawców jest to okres wzmożonego zapotrzebowania.


07.05.2016r. - 1 miejsce w akcji Ognisty Ratownik - Gorąca Krew
7 maja podczas podsumowania Zawodów Strzeleckich na ręce druha Kazimierza Grygier byłego prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP Byczyna wręczony został dyplom dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii „Najaktywniejsza Jednostka OSP” w etapie wojewódzkim X edycji Programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie: „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. Warto dodać że druh Kamil Musiałek został wyróżniony w kategorii Najaktywniejszy Strażak OSP w Honorowym Krwiodawstwie.


07.05.2016r. - Wojewódzkie Zawody Strzeleckie HDK PCK w Wójcinie
07 maja br. w Wójcinie k. Byczyny odbyły się kolejne Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Honorowych Dawców Krwi PCK Opolskiego Oddziału Okręgowego po raz piąty zorganizowane zostały na strzelnicy w Wójcinie. Organizatorem Zawodów był Klub HDK PCK przy ''Neapco Europe'' w Praszce. W zawodach wzięło udział 13 drużyn z Klubów HDK. Nasza drużyna uplasowała się na 3 miejscu.


06.05.2016r. - Obchody Dnia Strażaka23.04.2016r. - XI Miejsko - Gminny Zjazd OSP RP
W sobotnie popołudnie w remizie OSP w Byczynie rozpoczął się XI Miejsko - Gminny Zjazd Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej z gminy Byczyna. Prezesem został Władysław Zawadzki, wiceprezesami zostali Lucjan Kędzia i Artur Grzyb, sekretarzem Karol Grzyb, skarbnikiem Antoni Olek, komendantem gminnym Krzysztof Chałupczyński oraz członek prezydium Mateusz Sattler.


23.04.2016r. - Kwietniowa akcja poboru krwi
23 kwietnia po raz drugi w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował zbiórkę krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 15 osób z czego 13 zostały dopuszczone co daje nam 5,270 litrów krwi. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy i zapraszamy ponownie.


10.04.2016r. - AED już na wyposażeniu naszej jednostki
OSP Byczyna wzbogaciła się o nowy specjalistyczny sprzęt : DEFIBRYLATOR : Urządzenie które jako jedyne jest w stanie uratować człowieka gdy dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia z migotaniem komór. Defibrylator wyposażony jest w elektrody dla osoby dorosłej i dodatkowo w klucz pediatryczny – dzięki któremu pomocy można udzielić również niemowlakowi.

Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w elementy do szkolenia ratowników jak i może być wykorzystany do szkolenia mieszkańców Byczyny.

Defibrylator został zakupiony przez Burmistrza Byczyny Roberta Świerczek jako pierwszy z kilku które zostaną kupione w ramach Powiatowego Programy Ogólnego Dostępu do AED. Program ruszył w kwietniu, a gmina Byczyna jako pierwsza z 4 Powiecie zorganizowała zakup własnego.


23.01.2016r. - Styczniowa Akcja Poboru Krwi
23 stycznia po raz pierwszy w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował zbiórkę krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 30 osób z czego 24 zostały dopuszczone co daje nam 10.8 litrów krwi. W dniu dzisiejszym do naszej akcji przyłączyli się druhowie z OSP Paruszowice, druh z OSP Kostów, druhna z OSP Biadacz, druh z OSP Opatów. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy i zapraszamy ponownie.


24.10.2015r. - Jesienna akcja poboru krwi
24 października po raz kolejny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował zbiórkę krwi. Podczas dzisiejszej akcji zarejestrowało się 20 osób dzięki którym udało się zebrać 9 litrów krwi. W dniu dzisiejszym do naszej akcji dołączyła druhna Dominika Król z OSP Biadacz.


29.08.2015r. - 1 miejsce w Powiatowych Zawodach
29 sierpnia w Wołczynie rozegrane zostały Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze. Naszą jednostkę reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza startująca według międzynarodowego regulaminu CTIF. Dyscyplina i doskonałe przygotowanie do zawodów pozwoliło po raz kolejny naszej młodzieży zająć pierwsze miejsce.


04.07.2015r. - Wakacyjna akcja poboru krwi
4 lipca po raz kolejny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował zbiórkę krwi. Podczas wakacyjnej akcji zebrano 8,1 litra krwi, zarejestrowały się 24 osoby po czym lekarz do oddania dopuścił 18 honorowych dawców. Dziękujemy mieszkańcom Gminy Byczyna.


27.06.2015r. - Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze
27 czerwca około godziny 14 na boisku sportowym w Kostowie rozegrane zostały Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek OSP gminy Byczyna.

W zawodach wzięło udział 7 drużyn w kategorii A, 3 drużyny kategorii C i 2 drużyny MDP startujące według regulaminu CTIF.

W kategorii A - męskie drużyny pożarnicze nasza jednostka zajęła 5 miejsce, natomiast Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza startująca według regulaminu CTIF uplasowała się na pierwszy miejscu obraniając tym samym zwycięstwo z ubiegłego roku.

Klasyfikacja końcowa:

W kategorii A - męskie drużyny pożarnicze

1. OSP Jakubowice z wynikiem łącznym 111,3
2. OSP Proślice z wynikiem łącznym 115,2
3. OSP Kostów z wynikiem łącznym 121,5
4. OSP Paruszowice z wynikiem łącznym 124,1
5. OSP Byczyna z wynikiem łącznym 126,5
6. OSP Roszkowice z wynikiem łącznym 134,5
7. OSP Janówka z wynikiem łącznym 140,2

W kategorii C - kobiece drużyny pożarnicze

1. OSP Jakubowice z wynikiem łącznym 137,4
2. OSP Proślice z wynikiem łącznym 143,7
3. OSP Janówka z wynikiem łącznym 168,5

W kategorii MDP - CTIF

1. OSP Byczyna z wynikiem łącznym 1037
2. OSP Roszkowice z wynikiem łącznym 1029
Galeria


21.06.2015r. - Pokaz w Janówce
21 czerwca z Okazji 80-lecia OSP Janówka braliśmy udział w pokazie ratownictwa medycznego wraz ze strażakami z JRG Kluczbork.


20.06.2015r. - Wizyta strażaków z Niemiec
20 czerwca br. mieliśmy zaszczyt gościć strażaków z partnerskiej gminy Deidesheim z jednostki straży pożarnej w Meckenheim.

Dla gości przygotowano napięty grafik pełen atrakcji, najpierw udaliśmy się do strażaków z Janówki gdzie odbyło się uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego marki Volkwagen który podarowałi strażacy z gminy Deidesheim. Następnie wraz z naszymi druhami odwiedzili gród rycerski w Biskupicach gdzie odbył się mały poczęstunek i był czas na rozmowy, po krótkim odpoczynku udaliśmy się do KP PSP w Kluczborku gdzie zostało zaprezentowane wyposażenie jednostki oraz działanie autodrabiny którą koledzy strażacy mieli okazję się przejechać.
Ostatnim punktem dnia było wspólne zapoznanie się przy grillu nie obyło się również bez zapoznania z naszym sprzętem i remizą. Mimo bariery językowej nawiązaliśmy wspólny język i dobre relacje które mamy nadzieję przyniosą owocną współprace między sobą.

Strażakom z Meckenheim bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
Galeria16.05.2015r. - Wojewódzkie Zawody Strzeleckie HDK PCK w Wójcinie
16 maja br. w Wójcinie k. Byczyny odbyły się kolejne Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Honorowych Dawców Krwi PCK Opolskiego Oddziału Okręgowego po raz czwarty zorganizowane zostały na strzelnicy w Wójcinie. Organizatorem Zawodów był Klub HDK PCK przy ''Neapco Europe'' w Praszce. W zawodach wzięło udział osiem drużyn z Klubów HDK. Nasza drużyna uplasowała się na 5 miejscu.


15.05.2015r. - Zakup "nowej" autodrabiny
Dnia 15.05.2015r. cztero osobowa delegacja naszej OSP wyjechała do miejscowości Konstantynów Łódzki w celu zakupu nowej autodrabiny. Drabina zabudowana jest na podwoziu Jelcza 420, natomiast zabudowę wykonała niemiecka firma Magirus.
Samochód pochodzi z 1979. Wcześniej pojazd służył w JRG 4 Łódź skąd został przekazany do OSP Konstantynów Łódzki. Teraz Jelcz przechodzi mocne testy, dzięki którym strażacy poznają budowę i obsługę drabiny. Następnie pojazd zostanie poddany lekkim pracą blacharskim oraz wyposażony w sprzęt ratowniczo gaśniczy i wciągnięty na podział bojowy jednostki.


21.03.2015r. - Eliminacje gminne OTWP
Zarząd Gminny ZOSP RP w Byczynie informuje, że eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom, odbędą się dnia 25.03.2010 w Sali Ośrodka Domu Kultury przy ulicy Borkowskiej o godzinie 11:00. OTWP jest turniejem ogólnopolskim, Eliminacje gminne przeprowadzane są na terenie gminy Byczyna po raz piąty, mamy zatem ogromną nadzieję i prośbę o rozpowszechnienie idei bezpiecznego zachowania się podczas pożaru, oraz promowanie bezpiecznego obchodzenia się z ogniem.
W każdej placówce wychowawczej prowadzone są zajęcia z bezpieczeństwa, uważamy zatem, że wychowawcy naszej młodzieży poradzą sobie z wytypowaniem osób do eliminacji gminnych. Zarząd Gminny nie narzuca placówką organizacji eliminacji na terenie szkół, prosimy tylko o nadesłanie, lub dostarczenie na adres Ochotnicza Straż Pożarna w Byczynie ul. Częstochowska 1 46 -220 Byczyna karty uczestników, w nieprzekraczalnym terminie do 24.03.2015 z dopiskiem na
kopercie OTWP. Pomoże nam to przygotować odpowiednią liczbę zestawów pytań. Karty zgłoszeń oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.osp.byczyna.info pod zakładką OTWP


26.02.2015r. - 2 miejsce w akcji Ognisty Ratownik - Gorąca Krew
Dnia 26 lutego 2015 roku w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie IX Edycji Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. W kolejnej już edycji udział wzięło 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Opolszczyzny. Druh Kazimierz Grygier prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP Byczyna odebrał dyplom dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie za zajęcie drugiego miejsca w kategorii „Najaktywniejsza Jednostka OSP” w etapie wojewódzkim IX edycji Programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie: „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. Warto dodać że druh Grygier zajął trzecie miejsce w kategorii Najaktywniejszy Strażak OSP w Honorowym Krwiodawstwie.


28.06.2014r. - Kurs Ratownictwa Wodnego
W dniach 27 – 28 czerwca 2014 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku przeprowadziła specjalistyczne szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

Podczas szkolenia omawiane były następujące zagadnienia:
- sprzęt ratownictwa wodnego – rodzaje i budowa łodzi ratowniczych, sprzęt bosmański i ratowniczy,
- działania ratownicze na lodzie – rodzaje sprzętu i zabezpieczeń, bezpieczeństwo poruszania się po lodzie, techniki wydobywania poszkodowanych z przerębli,
- konstrukcja budowli ochronnych i przyczyny awarii – rodzaje budowli ochronnych, urządzeń hydrotechnicznych i ich zastosowanie, konstrukcja wałów,
- działania ratownicze i zabezpieczające – metody ochrony wałów, ewakuacja ludzi i zwierząt, rozpoznawanie uszkodzeń budowli ochronnych,
- udzielanie pomocy ludziom i zwierzętom – zasady bezpiecznego podejmowania z wody ludzi i zwierząt, zastosowanie sprzętu bosmańskiego i ratowniczego,
- działania ratownictwa wodnego na terenach objętych powodzią – ewakuacja osób i zwierząt z terenów objętych powodzią, znaki umowne, akcje humanitarne na terenie powodziowym,
- usuwanie skutków powodzi – zasady wypompowywania wody z zalanych obiektów, rodzaje zagrożeń epidemiologicznych.

Część praktyczna kursu prowadzona była na sztucznym jeziorze w Ligocie Górnej k. Kluczborka.

Galeria zdjęć


28.06.2014r. - Wakacyjna akcja poboru krwi
28 czerwca po raz kolejny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie zorganizował zbiórkę krwi. Podczas wakacyjnej akcji zebrano 11,25 litra krwi, zarejestrowało się 31 osób po czym lekarz do oddania dopuścił 25 honorowych dawców. Dziękujemy mieszkańcom Gminy Byczyna oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczynie za udział w zbiórce.
Galeria zdjęć


22.06.2014r. - Gminne zawody sportowo-pożarnicze.
22 czerwca około godziny 13 na boisku sportowym w Paruszowicach rozegrane zostały Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek OSP gminy Byczyna.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn w kategorii A, 2 drużyny kategorii C i 4 drużyny MDP startujące według regulaminu CTIF.

W kategorii A - męskie drużyny pożarnicze nasza jednostka zajęła 6 miejsce, natomiast Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza startująca według regulaminu CTIF uplasowała się na pierwszy miejscu obraniając tym samym zwycięstwo z ubiegłego roku.

Galeria z zawodów


02.05.2014r. - Dzień Strażaka
Zdjęcia z obchodów Dnia Strażaka można obejrzeć tutaj15.03.2014r. - Akcja poboru krwi
Dnia 15 marca 2014 roku zorganizowano akcje poboru krwi a pod remizą OSP w Byczynie zaparkował nowoczesny krwio-autobus wyposażony specjalnie do poboru krwi.

Zarejestrowano 39 osób z czego 35 dopuszczono do oddania krwi. Wynik 15,75 litra daje nam rekordową ilość oddanej krwi z pośród wszystkich organizowanych akcji przez Klub HDK przy OSP w Byczynie.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji i oddali ten bezcenny płyn jakim jest krew. Osoby którym nie udało się dzisiaj oddać krwi zachęcamy do dalszych prób i udziału w tak szlachetnych akcjach


31.08.2013r. - Zbiórka krwi w Kluczborku
Przy ulicy Jana Pawła II pod sklepem Intermarche w Kluczborku, Polski Czerwony Krzyż i Grupa Muszkieterów po raz 6 zorganizowali zbiórkę krwi w ramach akcji „Zbieramy Krew dla Polski”. W akcji oczywiście nie mogło zabraknąć naszych druhów oraz członków HDK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie. Podczas dzisiejszej zbiórki, najcenniejszy płyn jakim jest krew oddało 21 osób co daje 9,45 litra.
>>>GALERIA<<<30.08.2013r. - Wycieczka MDP do Krasiejowa
O godzinie 9:00 drużyny MDP z OSP w Byczynie i OSP w Roszkowicach wyjechały na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie.
>>>GALERIA<<<


10.08.2013r. - Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze.
Dnia 10 sierpnia 2013 roku na placu sportowym w Chudobie w gminie Lasowice Wielkie rozegrane zostały Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze. Naszą jednostkę reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza startująca według regulaminu CTIF. Najmłodsi członkowie naszej OSP zajęli 1 miejsce pokonując drużynę z Roszkowic. Serdecznie gratulujemy zajęcia najwyższego miejsca. Życzymy wam dalszych sukcesów na Zawodach Wojewódzkich które rozgrywane będą już za rok.

>>>GALERIA<<<


23.07.2013r. - Ćwiczenia w komorze dymowej
Dnia 23 lipca br. strażacy brali udział w ćwiczeniach w komorze dymowej w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Celem takich ćwiczeń jest sprawdzenie i przygotowanie strażaków - ratowników OSP w zakresie prowadzenia działań ratowniczych przy występowaniu dużych obciążeń psychofizycznych (brak widoczności, zadymienie, zaciemnienie, ograniczona przestrzeń, hałas) w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz doskonalenie techniki pracy na ww. sprzęcie.


22.07.2013r. - Ćwiczenia rat. tech. w Gołkowicach
Około godziny 11 udaliśmy się na złomowisko w miejscowości Gołkowice, w celu doskonalenia umiejętności i technik używania narzędzi hydraulicznych. Założeniem ćwiczeń było wykonanie dostępu do osób poszkodowanych uwięzionych w rozbitych pojazdach.


14.07.2013r. - Gminne zawody sportowo-pożarnicze.
Na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Górskiego w Byczynie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Byczyna.
Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:
I. W kategorii A – męskie drużyny pożarnicze:
1. OSP Jakubowice
2. OSP Kostów
3. OSP Proślice
4. OSP Roszkowice
5. OSP Janówka
6. OSP Paruszowice
7. OSP Byczyna
8. OSP Wojsławice
II. W kategorii C – kobiece drużyny pożarnicze:
1. OSP Jakubowice
2. OSP Janówka
III. W kategorii MDP – CTIF:
1. OSP Roszkowice
2. OSP Byczyna
3. OSP Jakubowice

>>>GALERIA<<<


28.06.2013r. - Ćwiczenia na przedszkolu w Byczynie
Około godziny 10:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w jednym z pomieszczeń Publicznego Przedszkola przy ulicy Stawowej w Byczynie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, rota w aparatach ochrony dróg oddechowych (ODO) weszła do budynku w celu przeszukania pomieszczeń i ugaszeniu pożaru. Jeszcze przed przybyciem ratowników wszystkie dzieci zostały ewakuowane z budynku. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń jakie przeprowadzono na tym obiekcie. Po ćwiczeniach na placu przedszkolnym zorganizowaliśmy pokaz który miał na celu zapoznanie dzieci ze sprzętem jaki znajduje się na samochodzie.
Do ćwiczeń zadysponowano:
439[O]81 GBA Volvo FL290 OSP Byczyna
431[O]91 SLRr Isuzu D-Max JRG Kluczbork


1.06.2013r. - Pokaz z okazji dnia dziecka w Byczynie
O godzinie 15:00 wyjechaliśmy na stadion miejski w Byczynie w celu pokazania sprzętu który służy do ratowania ludzi podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Zainteresowanie ze strony dzieci było duże.
Do pokazu wyjechał:
439[O]81 GBA Volvo FL290 OSP Byczyna


02.05.2013r. - Obchody święta strażaków.
Dnia 02.05.2013r. odbyły się obchody święta strażaków oraz XV lecie klubu HDK przy OSP Byczyna. Równo o godzinie 17:00 odbyła sie msza święta w kościele parafialnym p.w. Świętej Trójcy w Byczynie, następnie przed remizą OSP odbyła się część oficjalna związana z wręczeniem medali, wysług lat, odznaczeń strażak wzorowy, odznaczeń z krwiodawstwa oraz odznak MDP. Z okazji XV lecia klubu HDK na ręce Prezesa Kazimierza Grygier zostały nam wręczone upominkowe puchary. Naszą uroczystość uświetnili: Z-ca dowódcy JRG w Kluczborku asp.sztab. Norbert Waliczek, poczet sztandarowy i delegacja z Klubu Honorowych Dawców Krwii przy Parafi Ducha Św. i Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Kędzierzynie - Koźlu, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Kapica, przedstawiciele zarządu rejonowego PCK w Kluczborku oraz wielu innych znakomitych gości. Następnie odbyła się biesiada przy grillu.
>>>GALERIA<<<


18.03.2013r. - OTWP
Dnia 18 marca 2013 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Pierwsze trzy osoby z każdej grupy wiekowej będą reprezentowały naszą gminę w etapie powiatowym który odbędzie się w KP PSP w Kluczborku
Zajęte miejsca:
II grupa wiekowa (szkoła gimnazjalna)
1. Pluta Agnieszka
2. Mateusz Madziała
3. Joachim Dawid
4. Soboń Paweł
5. Sadowski Bartłomiej
III grupa wiekowa (szkoła ponadgimnazjalna)
1. Sosnowski Janusz
2. Ziubroniewicz Radosław
2. Marta Sarnowska
4. Smolarek Krzysztof
5. Jóźwiak Łukasz
6. Glapa Patryk09.03.2013r. - Akcja poboru krwi
Dnia 9 marca 2013 roku zorganizowano akcje poboru krwi a pod remizą OSP w Byczynie zaparkował nowoczesny krwioautobus wyposażony specjalnie do poboru krwi.

Zarejestrowano 27 osób z czego 21 dopuszczono do oddania krwi. Wynik 9,45 litra daje nam rekordową ilość oddanej krwi z pośród wszystkich organizowanych akcji przez Klub HDK przy OSP w Byczynie.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji i oddali ten bezcenny płyn jakim jest krew. Osoby którym nie udało się dzisiaj oddać krwi zachęcamy do dalszych prób i udziału w tak szlachetnych akcjach.


25.01.2013r. - Wizyta komendantów i wiceministra w OSP
Dnia 25.01.2013 r. w związku z naradą roczną kadry kierowniczej PSP Województwa Opolskiego która odbyła się w KW PSP w Opolu, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej remizie wiceministra spraw wewnętrznych Stanisława Rakoczego, komendanta głównego PSP gen. brygadier Wiesława Leśniakiewicza oraz Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Karola Stępień.
Po krótkim apelu przed budynkiem OSP w Byczynie oraz pokazaniu sprzętu zaprosiliśmy naszych gości na salę na skromny poczęstunek.
Następnym etapem wizyty była prezentacja działalności naszej jednostki, oraz pamiątkowe wpisy do księgi honorowej OSP.


17.06.2012r. - Zawody
17 czerwca br. na stadionie miejskim imienia Kazimierza Górskiego w Byczynie rozegrane zostały gminne zawody sportowo - pożarnicze.
Galeria


8.03.2012r. - NIE WYPALAJ - NIE ZABIJAJ
Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków.
Spowodowane jest to, niestety, wypalaniem traw i pozostałości roślinnych.
Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności, która ze względu na występujące w tym czasie okresy wegetacji stanowi doskonałe podłoże palne, co w zestawieniu z dużą aktywnością czynnika ludzkiego w tym sektorze, skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów.
Za ponad 94% przyczyn ich powstania odpowiedzialny jest człowiek, nadal bowiem od pokoleń wśród wielu rolników panuje przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Nic bardziej błędnego. Czytaj więcej...16.02.2012r. - Zebranie sprawozdawcze
Informujemy, że Walne Zebranie Sprawozdawcze z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie za rok 2011 odbędzie się dnia 25 lutego 2012r. o godzinie 17:00 w remizie OSP przy ulicy Częstochowskiej 1.
Zarząd OSP w Byczynie27.08.2011r. - Wizyta Waldemara Pawlaka
Około godziny 12:00 na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego w Byczynie wylądował śmigłowiec z Ministrem Waldemarem Pawlakiem.
Pierwszym punktem wizyty było spotkanie w remizie OSP Byczyna, w której Prezes OSP wpisał się do księgi pamiątkowej OSP Paruszowice oraz wbił symbolicznego gwoździa na nowy sztandar, który w niedzielę zostanie jednostce przekazany. Następnie na sali OSP Byczyna polityk rozmawiał ze strażakami i mediami.
Galeria02.07.2011r. - Gminne zawody w Byczynie
Dzisiaj około godziny 15:00 na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego w Byczynie zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Gminy Byczyna. Udział wzięło 11 drużyn w kategorii seniorów i jedna drużyna w kategorii Kobiece Drużyny Pożarnicze.

Kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:


1. OSP Byczyna II z wynikiem łącznym 120,10
2. OSP Jakubowice I z wynikiem łącznym 120,40
3. OSP Kostów z wynikiem łącznym 128,80
4. OSP Proślice z wynikiem łącznym 131,40
5. OSP Paruszowice z wynikiem łącznym 137,50
6. OSP Byczyna I z wynikiem łącznym 139,30
7. OSP Roszkowice z wynikiem łącznym 146,50
8. OSP Janówka II z wynikiem łącznym 154,20
9. OSP Janówka I z wynikiem łącznym 156,60
10. OSP Jakubowice II z wynikiem łącznym 158,40
11. OSP Wojsławice - nie ukończono ćwiczeń w regulaminowym czasie
Galeria


16.04.2011r. - Pokaz narzędzi hydraulicznych
W związku z planem zakupu przez naszą jednostkę ciężkiego zestawu hydraulicznego, 16 kwietnia został przeprowadzony pokaz ciężkich narzędzi hydraulicznych firmy LUKAS oraz HOLMATRO. Natomiast 19 kwietnia gościliśmy przedstawiciela firmy WEBER.
Galeria16.03.2011r. - OTWP
Dnia 16 marca 2011 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
Zajęte miejsca:
I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)
1. Mateusz Jagieła
2. Katarzyna Kostrzewa
II grupa wiekowa (szkoła gimnazjalna)
1. Paweł Soboń
2. Sebastian Sadowski
3. Mateusz Madziała
III grupa wiekowa (szkoła ponadgimnazjalna)
1. Arkadiusz Jankowski
2. Przemysław Musiałek
3. Marta Sarnowska10.03.2011r. - śp. druh Kazimierz Waniek
Dnia 10 marca 2011r. po długiej chorobie odszedł od nas pełniący przez długi okres funkcje sekretarza OSP druh Kazimierz Waniek. Msza żałobna odbyła się 12 marca br. w kościele parafialnym w Byczynie.19.02.2011r - Zebranie sprawozdawczo - wyborcze.
Dnia 19 lutego br. o godzinie 17:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze na którym wybrano nowy Zarząd OSP i Komisje Rewizyjną. Druh Jerzy Dworak po wielo letniej funkcji Prezesa został honorowym Prezesem naszej OSP.


18.02.2011r. - Przekazanie samochodu
Dnia 18 lutego br. nasza jednostka wzbogaciła się o Lekki Samochód Operacyjny Daewoo Nubira który został przekazany z KP PSP w Kluczborku.5.02.2011r. - Koniec służby Stara 244
Dnia 5 lutego br. po 27 latach służby został wycofany z podziału bojowego naszej jednostki Star 244/Jelcz 005 i przekazany do
OSP Paruszowice
A jego miejsce zastąpił samochód ratowniczo - gaśniczy marki Volvo FL290 który nasza jednostka zakupiła w 2010 roku.15.01.2011r. - Poświęcenie samochodu
Dnia 15 stycznia 2011 roku po godzinie 14:00 rozpoczęła się uroczystość świecenia nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego w OSP Byczyna. Samochód kosztował pól miliona złotych, a jego głównymi sponsorami był Urząd Gminy w Byczynie i Zarząd Województwa Opolskiego. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Teresę Tiszbierek.
Wśród zaproszonych gości byli miedzy innymi:

 • Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku: mł.bryg. mgr inż. Janusz Krupa
 • Dowódca JRG: st.kpt. inż. Mikołajczyk Krzysztof
 • Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Opolu - Wiktor Urbański
 • Starosta kluczborski Piotr Pośpiech
 • Burmistrz Byczyny Ryszard Gruner oraz wielu innych znakomitych gości.

  Średni samochód ratowniczo gaśniczy został zabudowany na podwoziu Volvo FL290 4XR3 z napędem 4x2 przez firmę Bocar. Wyposażony jest w zbiornik o pojemności 2500 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego 250 litrów. Dzięki kompleksowemu wyposażeniu można prowadzić działania związane z gaszeniem pożarów jak i ratownictwem technicznym, specjalistycznym czy też ratownictwem medycznym. Komenda Powiatowa PSP w Kluczborku przekazała jednostce 200 litrów środka pianotwórczego.

  GALERIA


 • 18.12.2010r. - STOP POWODZIOM
  W sobotę, 18 grudnia, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbyła się uroczystość przekazania sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Sprzęt zakupiony został w ramach akcji STOP POWODZIOM, którą Fundacja WOŚP przeprowadziła 4 lipca 2010r. Nasza jednostka otrzymała pompę szlamową Honda WT40X
  Foto: WOŚP


  13.06.2010r. - Pokazy w Wójcinie
  Około godziny 17:00 razem z jednostką OSP Łubnice wyjechaliśmy na pokazy do miejscowości Wójcin (woj. Łódzkie, pow. Wieruszowski, gm. Łubnice)
  Na pokazy wyjechały:
  439[O]84 SD30 Iveco Magirus OSP Byczyna
  569[E]70 GBA MAN TGM OSP Łubnice
  569[E]71 SLRt Ford Transit OSP Łubnice
  Galeria


  17.04.2010r. - Hołd ofiarom Katastrofy pod Smoleńskiem
  W całym kraju o godzinie 8:56 i 12:00, 18 kwietnia o godzinie 14:00 zawyły syreny alarmowe i dzwony kościelne po to by uczcić pamięć ofiar poległych w katastrofie samolotu rządowego TU-154 pod Smoleńskiem.


  [VIDEO] Hołd Ofiarom Katastrofy pod Smoleńskiem[*]  4.03.2010r. - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
  Dnia 4 marca 2010 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
  Zajęte miejsca:
  I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)
  1. Agnieszka Włodarczyk
  2. Magdalena Włodarczyk
  II grupa wiekowa (szkoła gimnazjalna)
  1. Przemysław Musiałek
  2. Przemysław Jagieła
  3. Marcin Giza
  III grupa wiekowa (szkoła ponadgimnazjalna)
  1. Arkadiusz Jankowski
  2. Kamil Musiałek
  3. Podgórski Mateusz  5.09.2009r. - Gminne zawody sportowo-pożarnicze
  5 września 2009r. o godzinie 14:30 w miejscowości Paruszowice rozpoczęły się gminne zawody sportowo - pożarnicze gminy Byczyna.
  Zajęte przez nas miejsca
  Seniorzy - I
  MDP Chłopięca - I
  Kobieca Drużyna Pożarnicza - II
  >>>GALERIA<<<  12.01.2009r. - 1% dla OSP
  Wraz z nowym rokiem rozpoczął się okres rozliczeń z fiskusem dochodów, uzyskanych w poprzednim roku. Po raz czwarty możemy ten jeden procent należnego podatku dochodowego przekazać, zamiast Państwu, dowolnej organizacji mającej status organizacji pożytku publicznego. W ten sposób mamy możliwość zdecydowania, w jaki sposób i przez kogo zostanie wykorzystany pobrany nam podatek, pomóc organizacji i nie stracić przy tym ani złotówki.
  >>>Czytaj więcej<<<


  22.12.2008r. - X-lat Odziału Powiatowego ZOSP RP
  Dnia 22 Grudnia o godzinie 17:00 w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie odbyło się spotkanie z okazji obchodów 10-tej rocznicy powstania Oddziału Powiatowego ZOSP RP
  >>>GALERIA<<<  20.12.2008r. - Spotkanie Opłatkowe Gminy Byczyna
  Dnia 20 Grudnia o godzinie 17:00 w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich strażaków z Gminy Byczyna
  oraz zaproszonych gości.
  >>>GALERIA<<<  5.12.2008r. - Przysięga wojskowa
  5 grudnia delegacja naszej OSP udała się do Brzegu gdzie odbyła się przysięga jednego z naszych druhów.


  27.11.2008r. - X rocznica powstania Klubu HDK
  W dniu 27.11.2008r. odbyło się uroczyste spotkanie członków Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie. Okazją do wspólnego świętowania były obchody 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK, oraz X rocznica powstania Klubu HDK przy OSP Byczyna.
  >>>Czytaj więcej<<<


  6.06.2008r. - Przysięga Wojskowa.
  6 czerwca delegacja naszej OSP udała się do Jednostki Wojskowej w Ostródzie gdzie odbyła się przysięga jednego z naszych druhów.


  31.05.2008r. - Pokazy w Parku miejskim.
  31 maja 2008 r. w Parku Miejskim odbył się festyn z okazji dnia dziecka.
  Celem festynu było uwrażliwienie młodych osób na to, jak ważne jest ich bezpieczeństwo oraz przekazanie niezbędnej wiedzy o tym, jak zachować się w obliczu różnego rodzaju zagrożeń związanych z codziennymi sytuacjami.
  Do pokazów wyjechały:
  439[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Byczyna
  439[O]83 GLBM Ford Transit OSP Byczyna


  25.05.2008r. - Zawody Gminne.
  W dniu 25.05.2008 w Byczynie miały miejsce miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP gminy Byczyna. Nasz sekcja w grupie A (seniorów) zajęła IV miejsce, sekcja MDP chłopców zajęła miejsce III w swojej grupie wiekowej, a dziewczęta zajęły II miejsce w swojej grupie wiekowej.
 • >>>Galeria<<<


 • 16.05.2008r. - Biegi uliczne - "Polska Biega"
  Dnia 16.05.2008 udaliśmy się w teren miasta Byczyny w celu zabezpieczenia "II" Edycji biegów pt. „Polska Biega”. Naszym zadaniem było zapewnienie Pomocy Medycznej uczestnikom.
  Na zabezpieczenie zadysponowano:
  439[O]82 GBA Star 244 OSP Byczyna
  439[O]83 GLBM Ford Transit OSP Byczyna
  Policja
  Szkolny Zespół PCK w Polanowicach.


  26.04.2008r. - Akcja Honorowego Dawcy Krwi
  W dniu 26 kwietnia w naszej jednostce została zorganizowana akcja poboru krwi, w której uczestniczyli strażacy oraz mieszkańcy Byczyny. Łącznie oddano 8100ml krwi.
 • >>>Galeria<<<


 • 27.03.2008r. - Centrum szkoleniowe w naszej jednostce.
  Z A P R A S Z A M Y ! ! !

  Dnia 27 marca 2008r. w naszej jednostce zostało otwarte internetowe centrum szkoleniowo-oświatowe. Prowadzone szkolenia i dostęp do internetu są bezpłatne. Centrum działa w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  CZYNNE:
  Pn-Pt 17:00-21:00
  Sb-Nd 12:00-22:00

  Wejście od ulicy Borkowskiej drzwiami nowego budynku.

  >>>Czytaj całość<<<


  5-7 marca 2008 - Manewry Ratownicze "Zakład"
  Już po raz trzeci uczestniczyliśmy w Manewrach Ratowniczych organizowanych przez Grupę Ratownictwa Specjalistycznego w Jeleniej Górze. Kryptonim manewrów "ZAKŁAD" związany był tym razem z wypadkami w zakładach pracy.

 • >>>Galeria<<<


 • 22.02.2008r. - Akcja Honorowego Dawcy Krwi
  W dniu 22 lutego w naszej remizie została zorganizowana akcja poboru krwi, w której uczestniczyli strażacy oraz mieszkańcy Byczyny. Łącznie oddano 7650ml krwi, kilku druhów z naszej jednostki oddawało krew po raz pierwszy. Planujemy powtórzyć tą akcje na którą już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.
 • >>>Galeria<<<


 • 22.02.2008r. - Terminal GSM DTG-53

  W naszej jednostce od dnia 22.02.2008 funkcjonuje terminal GSM DTG-53. Jest to urządzenie, które współpracuje ze stacją obiektową DSP-50 za pośrednictwem której generuje z góry zaprogramowane wiadomości tekstowe dla wyznaczonych strażaków naszej jednostki, dowolnej telefonii komórkowej oraz stacjonarnej.
  Wszystkie zaprogramowane czynności powiadamiające odbywają się automatycznie. Terminal może być także uruchamiany zdalnie do dowolnego zdarzenia za pomocą specjalnego kodu wysłanego bezpośrednio z telefonu komórkowego do terminala. Treść wysłanych komunikatów jest dowolna. Na listę terminala można wprowadzić 128 numerów.

  Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować to zadanie i jako nieliczna jednostka posiadamy ten terminal.

  Więcej informacji na temat Terminala znajdziecie na stronie www.platan.pl


  24.01.2008r. - Kurs Pilarzy
  Dnia 24 stycznia br. o godzinie 14:00 w remizie OSP Byczyna odbyło się szkolenie na obsługę pilarek spalinowych. Kurs ukończyli pozytywnie wszyscy druhowie.
  Do kursu przystąpiło:
  5 druhów z OSP Byczyna
  4 druhów z OSP Nasale
  2 druhów z OSP Roszkowice
  2 druhów z OSP Proślice
  2 druhów z OSP Kostów


  13.01.2007 - Obstawa WOŚP-u
  Około godziny 15:00 udaliśmy się na Byczyński Rynek w celu zabezpieczeniu 16 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Do zdarzenia zadysponowano:
  439[O]83 GLBM Ford Transit OSP Byczyna


  8.12.2007 - Ćwiczenia na Stadionie miejskim.
  Około godziny 14:30 wybraliśmy się na Stadion. Celem naszego wyjazdu było ćwiczenie MDP dziewcząt gaszenia pożaru i postępowanie w razie wypadku drogowego.  7.12.2007r. - Wyjazd na Przysięge wojskową
  Około godziny 11:00 wybraliśmy się do Brzegu na przysięge wojskową naszego kolegi.


  26.11.2007 - Ćwiczenia.
  Około godziny 15:00 udaliśmy się na podwórko jednego ze strażaków w celu poćwiczenia ratownictwa drogowego na samochodzie marki Fiat 126p.
  Na ćwiczenia wysłano:
  439[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Byczyna


  19.11.2007r. - Otwarcie strony
  Witamy serdecznie na Oficjalnej Stronie OSP w Byczynie. Po wielu tygodniach przygotowań wreszcie ruszyła. Mamy nadzieję iż Wam się spodoba. Czekamy na opinie oraz uwagi, które prosimy wpisywać w księdze gości.


  29.09.2007r. - Biegi uliczne - "Polska Biega"
  Dnia 29.09.2007 udaliśmy się w teren miasta Byczyny w celu zabezpieczenia I Edycji biegów pt. „Polska Biega”. Naszym zadaniem było zapewnienie Pomocy Medycznej uczestnikom.
  Na zabezpieczenie zadysponowano:
  439[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Byczyna
  439[O]82 GBA Star 244 OSP Byczyna
  439[O]83 GLBM Ford Transit OSP Byczyna
  Policja
  Szkolny Zespół PCK w Polanowicach.


  02.09.2007r. - Otwarcie grodu - Brzózka
  Dnia 2.09.2007 udaliśmy się na Brzózkę w celu zabezpieczenia otwarcia grodu warownego.
  Na otwarcie zadysponowano:
  439[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Byczyna
  439[O]82 GBA Star 244 OSP Byczyna
  439[O]84 SD30 Iveco Magirus OSP Byczyna


  01.09.2007r. - Festyn Rycerski
  Dnia 01.09.2007 nasza jednostka udała się do parku miejskiego w celem zabezpieczenia festynu rycerskiego. Naszym zadaniem było zapewnienie pomocy Medycznej i zabezpieczenie P.Poż. Podczas zabawy „Szukanie Skarbu” ósemka strażaków startujących w cały poszukiwaniu wygrała.
  Na zabezpieczenie zadysponowano:
  439[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Byczyna
  439[O]83 GLBM Ford Tarnsit OSP Byczyna


  26.08.2007r. - Dożynki gminne w Polanowicach
  Dnia 25 i 26 sierpnia udaliśmy się do Polanowic w celu zabezpieczeniu dożynek gminnych. Naszym celem było zabezpieczenie P. Poż. oraz zapewnienie Pierwszej Pomocy.
  Na zabezpieczenie zadysponowano:
  439[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Byczyna
  437[O]87 GLM Ford Metz OSP Proślice


  12.08.2007r. - Pokazy rat. drogowego w Ciecierzynie
  Dnia 12.08.2007 nasza jednostka udała się do Ciecierzyna na pokazy ratownictwa drogowego.
  Ale i tak główną atrakcją była przejażdżka naszą SD30 do górę i dół.
  Na pokazy zadysponowano:
  439[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Byczyna
  439[O]83 GLBM Ford Transit OSP Byczyna
  439[O]84 SD30 Iveco Magirus OSP Byczyna
 • >>>Zobacz Galerie<<<


 • 10.06.2007r. - Wyjazd po auto
  10 Czerwca br. delegacja naszej OSP udała się do miejscowości Helmsted po auto marki Iveco Magirus Deutz 170D11.  17.06.2007r. - Pokazy w Kostowie
  Dnia 17.06.2007 nasza jednostka udała się na pokazy z ratownictwa drogowego do Kostowa.
  Na pokazy zadysponowano:
  439[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Byczyna
  439[O]84 SD30 Iveco Magirus OSP Byczyna
  431[O]20 GCBA Renault Kerax JRG Kluczbork
  437[O]84 GBA Star 244 OSP Kostów
 • >>>Zobacz Galerie<<<


 • Pogoda Byczyna z serwisu

  D4U - szablony www
  statystyka