2021

Zderzenie trzech samochodów na DK 11 w Biskupicach

W środę 29 grudnia o godzinie 16:11 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował nas do wypadku na drodze krajowej numer 11 w Biskupicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że na skrzyżowaniu DK 11 z drogą powiatową 1336O w kierunku Wołczyna doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, którymi podróżowało 5 osób, a wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca prowadzonych działań, odłączeniu zasilania w pojazdach i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie. Po przebadaniu przez ZRM nikt nie wymagał hospitalizacji.

W trakcie działań nasz trzeci zastęp został zadysponowany do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR na lądowisku gminnym na stadionie miejskim w Byczynie – ostatecznie LPR został odwołany, a zastęp przekierowano na miejsce zdarzenia.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym DK 11 kierowcy Audi. Opel wpadł do przydrożnego rowu, a Audi zatrzymało się na środku drogi. W następstwie zdarzenia doszło do kolejnej kolizji, kierowca Mercedesa nie zauważył zdarzenia i uderzył w stojące na środku drogi Audi. Sprawcy obu kolizji zostali ukarani mandatami.

Na czas prowadzonych działań ruch w miejscu wypadku był zablokowany.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
439[O]82 GCBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
439[O]83 GLBM Ford Transit OSP Byczyna
431[O]21 GBA Star/MAN JRG Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Byczyna
Zespół Ratownictwa Medycznego „S” Kluczbork
Śmigłowiec LPR Ratownik 23 HEMS Opole – odwołany
Policja Kluczbork i Byczyna

Foto: Pomoc drogowa Lechmot i OSP Byczyna

Related posts

Leave a Comment

error: Chroniona zawartość !!
%d bloggers like this: