2019

Podsumowanie kadencji 2016/2019 klubu Honorowych Dawców Krwi i wybory nowego zarządu

Sprawozdanie z działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie za kadencje 2016/2019

Podczas czteroletniej kadencji zostało zorganizowanych 16 akcji poboru krwi, na których to zostało oddane 202 litry życiodajnego płynu jakim jest krew. Organizowane akcje z każdym rokiem cieszyły się coraz większą popularnością wśród mieszkańców gminy a także poza jej granicami, co pokazują statystyki ilości osób rejestrujących się podczas akcji. 467 zarejestrowanych w tym 399 osób które zostały dopuszczone do oddania krwi.

Członkowie klubu brali udział w corocznych Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Klubów Honorowych Dawcow Krwi organizowanych przez klub PCK HDK z Praszki. Zawody odbywały się na strzelnicy sportowej w Wójcinie. Zajmowaliśmy 7,5,3 i 4 miejsca.

Ponadto braliśmy udział w Akcji Zbieramy Krew dla Polski pod patronatem Intermarsche i oddziału rejonowego PCK w Kluczborku, Wojewódzkich Obchodach Dni Honorowego Krwiodawstwa w Kędzierzynie-Koźlu oraz Akademii z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w Brzegu, Ozimku i Opolu.

Jednostka OSP Byczyna brała udział w XI/XII/XIII/XIV edycji konkursu Ognisty Ratownik-Gorąca Krew organizowany przez Zarząd Główny ZOSP RP, PCK I KG PSP zajmując wysokie lokaty.

Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego został wybrany nowy prezes, członkowie zarządu oraz delegaci na zjazd powiatowy.

Nowo wybranym prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi został Kazimierz Grygier a jego zastępcą Kamil Rokicki, w skład zarządu wchodzi jeszcze Przemysław Musiałek jako sekretarz.

Delegatami na zjazd powiatowy zostali: Kamil Kordecki, Kamil Rokicki i Łukasz Robakowski

Nowo wybranym władzą życzymy wielu sukcesów i powodzenia oraz determinacji w dalszym rozwoju klubu oraz większym rozpowszechnieniu Akcji Poboru Krwi.

Related posts

Leave a Comment

error: Chroniona zawartość !!
%d bloggers like this: